TOETAJAD

KOOSTÖÖPARTNERID

Virumaa Pärimuse Sõbrad on meie hea koostööpartner Virumaal toimuvate koolituste ja festivalinädala korraldamisel ja läbiviimisel 2021. aastal.

Coop Eesti poodides on alates 2019. aasta kadripäevast väga lihtne leida mardi- ja kadriande, mis on riiulitel eraldi „Hakkame santima“ logoga markeeritud. Lisaks eeltoodule kuuled tänavusel mardipäeval Coop Eesti poodide siseraadiotes õpetlikke ja meeleolukaid fakte mardi- ja kadrikombestikust. 

Eesti Rahvakultuuri Keskus
Eesti Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna eestvedamisel toimusid 2018. ja 2019. aastal „Hakkame santima!“ mentorkoolitused üle Eesti . Samuti sai tänu ERK eestvedamisele 2018. aastal teoks lastele ja noortele suunatud kogumiskonkurss „Märka marti!“.  ERK vaimse pärandi osakonna kaasabil valmis ka „Mardiraamatu“ käsikiri. Mitmed „Hakkame santima!“ kuraatorid on ühtlasi ka Eesti Rahvakultuuri keskuse maakondlikud rahvakultuurispetsialistid.  

Uuskasutuskeskus
Parimad mardi- ja kadrisandi kostüümide leiunurgad leiad suurimatest Uuskasutuskeskuse kauplustest. 

Eesti Vabaõhumuuseum
„Hakkame santima!“ aktsiooni esimene sündmus toimus 2018. aasta jaanuaris EVM-is, kus tähistati traditsioonilisi talviseid svjatkasid ehk vana kalendri jõule, mille juurde kuulub ka mitmekesine maskeerimiskombestik. EVMi töötajad on osalenud lektoritena „Hakkame santima!“ mentorkoolitustel, samuti on aktsiooni reklaamfotodel kasutatud sanditajate kostüümid pärit suures osas muuseumi väärikast riideaidast. Muuseumi ruumides on filmitud ka 2019. aasta kadripäeva õppevideod.  

CIOFF International
Rahvusvaheline Folkloorifestivalide ja Rahvakunsti Organisatsioonide Nõukogu, mille esindaja Eestis on Eesti Folkloorinõukogu, aitab vahendada ja leida ehedaid väliskollektiive, kes tutvustavad oma riigi sanditamiskombestikku „Hakkame santima!“ aktsioonil.  

CIOFF Eesti Noortekoda
Noortekoja liikmed on osalenud VIP-kadri- ja mardipere delegatsioonis Tallinnas, kes on viinud  sanditamisõnne nii riigikokku kui ka presidendile ja peaministrile. Samuti on Noortekoja liikmed olnud põhilised modellid mardi- ja kadripäeva reklaamfotodel ja õppevideotel. Noortekoda koostas 2018. aastal fotovihiku „Inspiratsiooniks mardisandile“, mis annab ideid, kuidas ja mis vahenditega end mardisandiks riietada.  

Eesti Korteriühistute Liit – üleskutse kortermajade elanikele avama sanditajatele uksed ning sanditajate vastuvõtmise juhendite jagamine pererahvale.

Eesti Rahvapärimuse Kooli kaasabil valmis „Mardiraamatu“ käsikiri (uu täiendatud trükk kannab “Hakkame santima!” nime) ning said teoks paljud mardi- ja kadrikombestiku koolitused erinevates Eestimaa piirkondades.  

Eesti Külaliikumine Kodukant ühendab meid kogukondadega.

Eesti Kirjandmusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi hindamatud kogud on olnud jätkuvalt inspiratsiooniallikaks sanditamiskombestiku kireva maailma avastamisel. ERA teadurid Mall Hiiemäe ja Reet Hiiemäe on olnud asendamatuteks nõustajateks ja lektoriteks rahvakalendri kombestiku tundma õppimisel.  

Tartu NEFA rühm (Tartu Ülikooli etnoloogia ja rahvaluule eriala üliõpilasi ning teisi nendest valdkondadest huvitatuid ühendav organisatsioon) korraldas 2018. aastal 10. novembril inglise- ja venekeelse teaduskonverentsi „Ukselt uksele, ajast aega – from door to doorfrom time to time“ , mis käsitles erinevate riikide sanditamiskombeid. Konverentsil osalesid ettekandjad Eestist, Indiast, Lätist, Venemaalt, Valgevenest ja Itaaliast.