KUIDAS MASKEERUDA KADRISANDIKS?

Kadrisandid on riietatud  kaunitesse, pitside ja satsidega kaunistatud heledatesse naisterahva rõivastesse. Vastukaaluks tahumatutele ja rohmakatele martidele peegeldavad kadrisandid moodsat linlikku elulaadi.

KEHAKATTED

Kadrisantide rõivastuse juurde kuulub pikk valge seelik, kleit, põll, heledam lambanahkne kasukas või mantel. Kadriks maskeerumisel sobivad hästi valged voodilinad, laudlinad või kardinad.

PEAKATTED

Kadrisantide pähe sobivad valged pearätid või uhked laiaäärega kübarad, mida kaunistavad suled, pitsid, loorid, paelad, helmed, riideribad. Lisaks võivad kadrisantide pead kaunistada heledad patsid. Kui neid endal pole käepäerast võtta, ajab asja ära võltspatsidega- olgu need tehtud linakiust, sukkpükstest või kangaribadest.

Foto: Kristi Pumbo

KÄTTE-JALGA

Pükste asemel eelista kindlasti seelikut, mida rohkem sitse-satse, seda kaunim. Kelmikamatel kadrisantidel välguvad seelikuserva alt sukad või kogunisti pika aluspesu pitsid. Kätte võib kadrisant panna kauni kirjaga käpikud või sõrmikud. Miks mitte ka udupeened pitskindad?

MASK

Kadrisant saab oma isikut varjata õhulise pitsilise loori või maski abil. Kauni rõõsa jume saavutamiseks võib kasutada peedimahla abi. Vanemal ajal saadi põsed õhetama, kui neid villase sokiga hõõruti või näpistati. Maalähedasematel kadridel sobib maski teha valgest kasekoorest, mille sisse lõigata silma, nina ja suuava.