“HAKKAME SANTIMA!” MEESKOND

Projektijuht
Kristi Ardel
​kristi.ardel@folkloorinoukogu.ee
5342 5403

Koolitused, väliskülalised
Monika Tomingas
monika.tomingas@folkloorinoukogu.ee
5349 4174

Projekti- ja teabejuht
Kristi Pumbo
kristi.pumbo@folkloorinoukogu.ee
5660 9136

Sotsiaalmeedia juht
Laura Liinat
laura@folkloorinoukogu.ee
520 8460

KURAATORID MAAKONDADES

Harjumaa
Sandra Nikitin
5564 3882
sandra.nikitin@gmail.com

Hiiumaa
Ille Savioja
511 1966
illesavioja@gmail.com

Ida-Virumaa
Maris Kriisa
5340 7045
​mariskriisa18@gmail.com

Jõgevamaa
Tiina Tegelmann
502 7541
tiina@kuremaaloss.ee

Järvamaa
Kaja Kraav
5345 4208
kaja@albu.ee

Lääne-Virumaa
Annika Aasa
5332 4118
annika.aasa@rahvakultuur.ee

Põlvamaa
Bibi Perlov
5809 9910
bibiperlov@gmail.com

Läänemaa
​Karin Mägi
5919 6712
karin.magi@salm.ee

Pärnumaa

Raplamaa
Triinu Ülemaante
5385 2677
triinu.ylemaante@rahvakultuur.ee

Saaremaa
Krista Lember
512 9932
krista.lember@rahvakultuur.ee

Tartumaa
Tiina Konsen
5305 9698
Tiina.Konsen@raad.tartu.ee

Valgamaa
Marju Rebane
5590 0379
marju@valgamuuseum.ee

Viljandimaa
Kai Kannistu
5198 1363
kai.kannistu@viljandimaa.ee

Võrumaa
Merle Tombak
5647 2632
merle@antsla.ee

TOETAJAD

KOOSTÖÖPARTNERID

Virumaa Pärimuse Sõbrad on meie hea koostööpartner Virumaal toimuvate koolituste ja festivalinädala korraldamisel ja läbiviimisel 2021. aastal.

Coop Eesti poodides on alates 2019. aasta kadripäevast väga lihtne leida mardi- ja kadriande, mis on riiulitel eraldi „Hakkame santima“ logoga markeeritud. Lisaks eeltoodule kuuled tänavusel mardipäeval Coop Eesti poodide siseraadiotes õpetlikke ja meeleolukaid fakte mardi- ja kadrikombestikust. 

Eesti Rahvakultuuri Keskus
Eesti Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna eestvedamisel toimusid 2018. ja 2019. aastal „Hakkame santima!“ mentorkoolitused üle Eesti . Samuti sai tänu ERK eestvedamisele 2018. aastal teoks lastele ja noortele suunatud kogumiskonkurss „Märka marti!“.  ERK vaimse pärandi osakonna kaasabil valmis ka „Mardiraamatu“ käsikiri. Mitmed „Hakkame santima!“ kuraatorid on ühtlasi ka Eesti Rahvakultuuri keskuse maakondlikud rahvakultuurispetsialistid.  

Uuskasutuskeskus
Mardi- ja kadrisandi kostüümide leiunurgad leiad juba teist aastat järjest suurimatest Uuskasutuskeskuse kauplustest. Samas saad poes endale meisterdamisnurgas teha valmis ka mardimaski. Uuskasutuskeskuse kauplustes on müügil ka „Mardiraamat“.  

Eesti Vabaõhumuuseum
„Hakkame santima!“ aktsiooni esimene sündmus toimus 2018. aasta jaanuaris EVM-is, kus tähistati traditsioonilisi talviseid svjatkasid ehk vana kalendri jõule, mille juurde kuulub ka mitmekesine maskeerimiskombestik. EVMi töötajad on osalenud lektoritena „Hakkame santima!“ mentorkoolitustel, samuti on aktsiooni reklaamfotodel kasutatud sanditajate kostüümid pärit suures osas muuseumi väärikast riideaidast. Muuseumi ruumides on filmitud ka 2019. aasta kadripäeva õppevideod.  

CIOFF International
Rahvusvaheline Folkloorifestivalide ja Rahvakunsti Organisatsioonide Nõukogu, mille esindaja Eestis on Eesti Folkloorinõukogu, aitab vahendada ja leida ehedaid väliskollektiive, kes tutvustavad oma riigi sanditamiskombestikku „Hakkame santima!“ aktsioonil.  

CIOFF Eesti Noortekoda
Noortekoja liikmed on osalenud VIP-kadri- ja mardipere delegatsioonis Tallinnas, kes on viinud  sanditamisõnne nii riigikokku kui ka presidendile ja peaministrile. Samuti on Noortekoja liikmed olnud põhilised modellid mardi- ja kadripäeva reklaamfotodel ja õppevideotel. Noortekoda koostas 2018. aastal fotovihiku „Inspiratsiooniks mardisandile“, mis annab ideid, kuidas ja mis vahenditega end mardisandiks riietada.  

Eesti Korteriühistute Liit – üleskutse kortermajade elanikele avama sanditajatele uksed ning sanditajate vastuvõtmise juhendite jagamine pererahvale.

Eesti Rahvapärimuse Kooli kaasabil valmis „Mardiraamatu“ käsikiri ning said teoks paljud mardi- ja kadrikombestiku koolitused erinevates Eestimaa külades.  

Eesti Külaliikumine Kodukant ühendab meid kogukondadega.

Eesti Kirjandmusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi hindamatud kogud on olnud jätkuvalt inspiratsiooniallikaks sanditamiskombestiku kireva maailma avastamisel. ERA teadurid Mall Hiiemäe ja Reet Hiiemäe on olnud asendamatuteks nõustajateks ja lektoriteks rahvakalendri kombestiku tundma õppimisel.  

Tartu NEFA rühm (Tartu Ülikooli etnoloogia ja rahvaluule eriala üliõpilasi ning teisi nendest valdkondadest huvitatuid ühendav organisatsioon) korraldas 2018. aastal 10. novembril inglise- ja venekeelse teaduskonverentsi „Ukselt uksele, ajast aega – from door to doorfrom time to time“ , mis käsitles erinevate riikide sanditamiskombeid. Konverentsil osalesid ettekandjad Eestist, Indiast, Lätist, Venemaalt, Valgevenest ja Itaaliast.