KOOLITUSED

Ootame teatritegijaid erilisele koolitusele!

2021. aastal jätkame põnevate santimiskombestiku koolitustega, mis tänavu on pühendatud kadripäevale. Eesti Folkloorinõukogu ja Eesti Harrastusteatrite Liidu koostöös toimub koolitus neile, kes soovivad rohkem teada saada kadripäeva traditsioonist, et iseseisvalt korraldada kadrisantide külaskäiku kodudesse, kogukondlikku kadripidu või pärimusteatri etendust.

25. novembril pakub süngele sügistalvisele ajale meeleolukat vaheldust kadripäeva tähistamine. Sel eesti rahvakalendri pühal, mil taotletakse edu vilja- ja karjakasvule, eriti lammastele, on igiammusest ajast alates külastanud peresid kadrisandid: valgelt riietatud, ehk isegi edevalt ehitud kadrid toovad pererahvale õnne ning kostitavad neid laulu, tantsu, pillimängu ja meeleolukate mängude, mõistatuste ning naljadega. Kadrisantide külaskäik on kindlapiiriline rituaal, mis samal ajal pakub piiramatult võimalusi loominguliseks etteasteks. Rituaali õnnestumisel on oma osa läbimõeldud rollidel, kostüümidel ja ülesannetel, samuti julgel ja sõnaosaval esinemisel.

Mida koolitusel teeme?

Nii teooriat kui ka praktilist poolt hõlmav koolituspäeva esimesel poolel antakse ülevaate kadripäeva ajaloost, kombestikust ja mitmekesisest santimistavast. Tutvustatakse kadripäeva pärimust ja laule, mänge, mõistatusi ja kostüüme, samuti andmebaase ja muid materjale, mille abil omaenda kadrisantide etteaste kondikava koostada. Koolituse teises pooles saavad osalised kogemuse osaleda vaatemängus, kus kasutatakse kõiki sisulisi teadmisi traditsioonist. Keskendutakse näitleja tööle, rolli lahendustele ja loo esitamisele. Eesmärk on koos luua võimalikult traditsiooni lähedane aga ka tänast päeva puudutav lugu. Oluline on koosmäng ja koosloome. Koolituses osalejad saavad teadmisi nii lavastamise alustest kui ka näitlejatööst.

Koolituste ajakava
Tartus: 28. augustil 2021 kell 10.00-16.30
Tallinnas: 18. septembril 2021 kell 10.00-16.30

10:00-10:30 kogunemine, tervituskohv
10:30-12:00 koolituse I osa
12:00-13:00 lõunapaus
13:00-14:30 koolituse II osa
14:30-14:45 kohvipaus
14:45-16:15 koolituse III osa
16:15-16:30 kokkuvõte

Täpsem info Eesti Harrastusteatrite Liidu kodulehel https://www.harrastusteatrid.eu
Registreerimine alates 1. augustist 2021 aadressil harrastusteatriteliit@gmail.com

Koolitus on tasuta ja toiumub Eesti Harrastusteatrite Liidu mentorprogrammi raames, mida rahastavad Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Kultuuriministeerium.

Ohutuse info:

Koolitusel tagatakse piisav ruum, et osalejaid hajutada. Kohapeal on olemas desovahendid. Kellel on soovi, palume maski endal kaasa võtta. Koolitusele tule, kui oled terve. Haigena jää koju, nii hoiad end ja teisi! Aitäh!