KOOLITUSED

2020. aasta augustist kuni novembrini korraldas Eesti Folkloorinõukogu 24 mardikombestiku koolitust kõikides Eesti maakondades ning Tartus ja Tallinnas. Koolituste sihtrühmaks olid õpetajad (lasteaiad ja algklassid/põhikool ja gümnaasium) ning kogukonnad. Ühepäevased koolitused sisaldasid ülevaadet sanditamise ajaloost, praktilist martijooksmise töötuba ning kaasamiskoolitust. Kõik koolitused koosnesid kolmest 1,5 tunni pikkusest osast, mida viisid läbi: Reet Hiiemäe, Mari Lepik, Vivian Siirman, Kristi Pumbo, Kairi Leivo, Terje Puistaja, Meelika Hainsoo, Krista Habakukk, Ivika Nõgel, Eha Paas, Krista Pedak, Margus Timmo.

Eesti Folkloorinõukogu loodab, et sanditamistraditsioon saab Eestis üha enam hoogu juurde ning tava muutub  üha enam perekondi ning kogukondi kaasavaks. Koolitustega on plaanis kindlasti jätkata ka 2021. aastal, keskendudes enam just külakogukondadele ja harrastusliikumises osalevatele gruppidele.

Koolitusi toetasid: 

Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja maakondlikud ekspertgrupid (Harjumaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa, Jõgevamaa, Lääne-Virumaa, Läänemaa, Põlvamaa, Raplamaa, Saaremaa, Tartumaa, Valgamaa ja Võrumaa), Eesti Rahvakultuurikeskuse regionaalne toetusmeede, Kultuuriministeerium, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Hiiu vald, Lüganuse Kultuurikeskus, A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel

Palamuse Kogudus, Pajusti Klubi, Häädemeeste Huvikeskus, Põlvamaa Arenduskeskus, Märjamaa Rahvamaja, Tiigi Seltsimaja, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Valgamaa Arenguagentuur, Valgamaa Muuseum, Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Võrumaa Arenduskeskus, Sandla Rahvamaja, Puiatu külamaja, Pärnu Punane Rist, Sillaotsa talumuuseum, Urvaste seltsimaja, Albu Mõis, Rõngu Rahvamaja.

Aitäh kõikidele headele abilistele!

Ohutuse info:

Koolitusel tagatakse piisav ruum, et osalejaid hajutada. Kohapeal on olemas desovahendid. Kellel on soovi, palume maski endal kaasa võtta. Koolitusele tule, kui oled terve. Haigena jää koju, nii hoiad end ja teisi! Aitäh!