“Mulle tohutult meeldib käia marti ja katri jooksmas ning pigem oleme sõpradega sedalaadi seltskond, kelle peab ühel hetkel toast välja ajama, sest laulud, muusika ja tants ei taha kuidagi otsa lõppeda!

Mäletan aastaid tagasi üht erilist mardijooksu, kus mõtlesime spontaanselt minna ühe Tartu kesklinna hotelli uksele mardilauludega koputama. Fuajees oli suur turistide grupp, kes meie sisselaskmist nõudis. Ōnnistasime viljateradega hotelli ning turistid soovisid, et ka neid õnnistaksime. Lõpuks oli seal põrandal ohtlik käia, sest viljaterasid oli igal pool.

Aga turiste tuli tubadest juurde ja juurde, nad pildistasid meid, laulsid kaasa ning olid vaimustunud meie mardisandi kostüümidest ning traditsioonist. Hotell oli ka rahul, et kliendid rahule jäid ning saime tasuks hotelli baarist igaüks endale meelepärast jooki tellida, lisaks turistide kingitud raha. Tollal olime tudengid ning pärast mõtlesime tõsiselt, et võib-olla peakski igal aastal hakkama hoopis hotelle mööda marti jooksma ning niimoodi raha teenima.”

Viimati käis Anna marti jooksmas Võromaal koos Mari Kalkuniga (pildil vasakul), niimoodi nagu vanasti – talust tallu. See oli sügisel enne koroonat. Katri jooksis ta viimati üle-eelmisel aastal Tartus. Foto: Erakogu