Ühe tavalise Eesti mardisandi elu muutus päeval, kui ta osales korrastuskursustel. Kuuldes, et oluline on jätta oma ellu alles ainult rõõmu pakkuvad asjad, siis nii ta tegigi. “Sorisin kõik oma kappides olevad asjad läbi ja ühel hetkel taipasin, et tõesti – katkised käpikud ja välja veninud põlvedega püksid ei peaks sinna kuuluma! Nii ajasingi selga mardiisa pärandatud mantli ning lapsepõlvest armsaks saanud kampsuni ja püksid – nostalgia pakub alati rõõmu! Ainuke mure on see, et nüüd külmetavad küüned ja valutavad varbad veelgi rohkem, sest need lemmikesemed on kaunis väikeseks jäänud,” on mardi meepotis siiski ka tilk tõrva. Tõsi, mardi kukekate pükste ja vaevalt rindu katva kudumi alt paistab välja karvane naba ning mõlemad musklidki ei taha mantlihõlmade vahele ära mahtuda. Aga selle eest paistab sant vähemalt ise naerusuine! 

Kui küsin, mis mardisandi elus peale väljavahetatud garderoobi veel muutunud on, vastab ta kärmesti ja entusiastlikult: “Kõik! Olen lõpuks leidnud endale santides päris oma rolli. Kuna kursustel õpetati, et igale alles jäetud esemele tuleb leida oma kodu, siis nüüd käingi perest peresse ja uurin, kes oleks valmis mu rõõmu toovaid maikasid, trussikuid ja toatuhvleid enda juures hoidma. Vastutasuks olen valmis pererahvale õpetama, kuidas õigesti sokke ja rinnahoidjaid voltida.”  

Kõige erakordsem muutus on toimunud aga mardisandi nime osas. Kuna tema endine nimi lihtsalt ei pakkunud enam talle rõõmu, siis vahetas ta sellegi ära. Alates sellest aastast võib teda kutsuda KonMart! 

 

Milliseid 21. sajandi mardisante sina oled kohanud? Saada oma idee konkursile SIIN!

Tähelepanelik vaataja näeb, et korrastusgurule kohaselt on KonMardil kõik enda juures ka sildistatud ning andegi kogub ta juba läbimõeldult.