Üks asi on käia teiste kodudes santi jooksmas, aga tegelikult aitab õige tunde tekitamisele kaasa ka oma kodu kaunistamine. Miks mitte sättida söögilaud või sisekujundus ka mardi- ja kadripäevale sobivalt!? Jõulude, munadepühade ja jaanipäeva ajal on hooajaliste dekoratsioonide loomine juba üsnagi harjumuspäraseks saanud. Lisades sinna aga ka hingedeaja pidulikuma tähistamise, tekib aastaringi juurde veel üks tähtpäev, mida põnevusega oodata ja oma ajaarvamises silmas pidada.

6 ideed, kuidas mardi- ja kadripäevaks kodu kaunistada

  • Korrasta kodu. Üks, mis kindel – mardi- ja kadripäevaks tuleb ikka kodu puhtaks kraamida! Egas tea ju kunagi, millal sandipere su korras elamist hindab ja kiitus kulub ära igaühele.
  • Ümbritse end maskidega. Ka kodus võiks tuua mängu ühe silmatorkavamaid sümboleid – mardi- või kadrimaski. Neid võiks teha igas suuruses ja kõiksugu materjalidest, mõned tervitamas uksel sante, teised taldrikus sööjaid.
  • Aseta reliikvia lauale. Lauale võiks pidupäevale kohaselt tuua perekondliku reliikvia – aastakümneid vanad sööginõud. Mis siis, et vaasist killuke puudu või lusikal sisse sööbinud plekid. Esivanematelt päritud esemed on sageli tänu sellele hoopis väärtuslikumad. Nii saad laua taga head-paremat maitstes lasta lennata mõttel, kuidas miski neist täkke on saanud ja mis elu näinud – ehk isegi mardi- ja kadrisante?
Foto: Laura Liinat
Foto: Laura Liinat
  • Tõsta vitsad vaasi. Teadagi toovad mardid ja kadrid õnne, kuid sellele lisaks ka tervist. Santide vööl rippuvad vitsakimbud võiksid novembris rännata ka vaasi – mardipäeval näiteks lehtpuu, kadripäeval okaspuu omad. Nii on see justkui meeldetuletuseks endale, et tasub virgem ja tervist jälgivam olla. Ja kui sandid su ukse taha ei ilmu, siis võib pühade lõpuks end lõppude lõpuks ka ise terveks ja tugevaks vitsutada!
  • Istu esivanematega koos laua taha. Kadunud lähedaste pildid seintel tekitavad sooja tunde. Kui mardi- ja kadrisante, kes meie esivanemate hinged, ukse taha ei ilmu, saad paluda pildil olevad aegadetagused külalised endale õhtusöögiks seltsi.
  • Anna märku küünlavalgusega. Niipea, kui mihklipäev kukub, saabub ilmselt paljudele tahtmine küünlaid põletada. Kes teab, ehk on see alateadlik tunnetus, et hingedeaeg on käes ja neile võiks aknalauale märguandeks valguskuma jätta. Niisamuti on see heaks tähiseks külla tulevatele martidele ja kadridele, sest ainult rumal on see, kes endale õnne ei taha ligi lasta ja tuled kustu paneb!

Allikas: Laura vihik