Sügisene pimedus ja udu mõjuvad sandisti – vajutavad norgu meie nina ning asetavad raskuse meie õlule. Keda ja kuidas mardikuul planeetide seis enim soosib, kelle loovust toetab või uusi võimalusi pakub? Millisele tähemärgile on oodata enim õnne ja kes peaksid ise õnne jagama?

JÄÄR

Novembris tuleb sul tegemist teha administratiivsete või finantsalaste asjaajamistega. Niipea, kui sa oled esimesest takistusest üle saanud, võib tekkida teine – seega niisama munemiseks aega just üle ei jää! Kuu alguses võib tekkida ühe inimesega suuremat sorti konflikt, mis ei lase sul rahulikult elada. Kui su paarisuhe on halb, võib november otsustavaks saada. Mis puutub tööasjadesse, siis Jupiter soovitab sul maad uurida. Novembris peaks olema paar head võimalust leida elatise teenimiseks alternatiivseid teid. Ole julge ja ära karda, kuid ära kisu sealjuures riidu. Kui sa seda ei suuda, kasta saba vette, et nii ennast kui teisi maha jahutada. 

Kehastu haneks. Vaata ka mardihani, kadrihani. 

SÕNN

Novembris oled sa väga efektiivne ja suudad suuri asju korda saata. Lausa sel määral, et võid teistes kadedust äratada. Oled enesekindel teeviit ka teistele ning kaasad oma edusse lähedasi, et nad saaksid osa sinu heast õnnest. Kui Veenus seab end sisse Kaljukitses, toob see sulle kaasa väga head ja ootamatut rahaõnne. Mis puutub aga armastusse, siis Veenus seob sind veelgi rohkem oma elukaaslasega. Su süda on rahul ja sul ei ole vaja muretseda – peaasi, et nii sinu, kaasa kui laste kõht on täis ning jätkuks piisavalt südametuld. 

Kehastu santide perepeaks. Vaata ka mardiisa, kadriema. 

KAKSIKUD

Merkuur on eemaldumas ja su elu muutub rahulikumaks, kuid elus on algamas mõtlemise ajajärk. Sa hakkad rohkem analüüsima seoseid ajaliku ja ajatu vahel ning pilk peatub sagedasti Linnuteel. Sead oma ellu uued prioriteedid ning mugavuse asemel eelistad lihtsust – jood vett ja käid jala. Sõlmid uusi tutvusi, et oma uut maailmavaadet teistegagi jagada. Sinu plaanide elluviimine ei lähe aga nagu lepase reega. Ära heida meelt, vaid liigu sammhaaval ühelt ukselt teisele. Ära oota tulemusi kohe, vaid korja tulemust palukeste haaval. Hoidu juhtimisest ja domineerimisest ning hoia end lähedaste ligi – nemad näitavad sulle kätte õige suuna. Kuula vaikselt ja laula nendega sama laulu. Kõrvaltvaatajana oled tähelepanelik ning pakud lohutust ja tuge neile, kes seda vajavad. 

Kehastu kirikuõpetajaks. Vaata ka kirikhärra. 

VÄHK

Novembris paistab sinu tulevik paljutõotav ja imeline. Nõudlus sinu vastu kasvab, tehakse mitu head pakkumist. Kuhu sa ka ei läheks ja ei koputaks, avanevad uued uksed. Jupiter toob õhku armastust – oled oma loomuselt väga romantiline, natuke õrnatundeline ja armud mardikuul eriti ruttu. Vallalisena võid aga kindel olla, et kohtud armastusega seal, kus seda oodatagi ei oleks osanud. Et imed saaksid sündida, peavad nad sind tabama tegutsemas. Planeetide seis näitab, et silmapiiril on ka üks suurem projekt: abiellumine või pere suurenemine.  

Kehastu pruudiks või peigmeheks. Vaata ka mardipruut, mardipeigmees, kadripruut. 

LÕVI

Planeetide seis toob head õnne ja muutud eriti novembri teisel poolel lausa kuninglikuks. Kui oled loomult musikaalne, lähed eriti ambitsioonikaks ja tuled oma mugavustsoonist välja – jooksed perest-peresse ja tahad kohtuda inimestega, ammutada värsket inspiratsiooni, leida uusi suhteid, mis viivad lõpuks uute lepingute sõlmimiseni. Inimesed tunnevad soovi sind kuulata, vaadata, imetleda, puutuda, teha annetusi ning sind kostitada. Oled nagu kirgas täht, kelle ilmumisel saab tuba valgust täis. Kahjuks võib see kadedaks ajada kõik need, kellele ei meeldi, et inimmassid nüüd sinu pilli järgi tantsivad. 

Kehastu pillimeheks. Vaata ka moosekant, leierkastimees. 

NEITSI

Novembris oled sa eriti ambitsioonikas. Teed kõike hingega ega võta aega puhkamiseks. Tundub, nagu oleks töö su elus esimesel kohal, aga tegelikult on hinges teised eesmärgid. Lisaks sellele suudad sa hästi teisi oma headuses veenda ning pole enda vooruste esiletoomises suu peale kukkunud. Mida kõike sa ei oska! Kui oled vallaline, siis mine ja leia endale hingesugulane või vähemalt hingeloom. Kui elad paarisuhtes, vajad novembris eriti palju kallistusi ning lähedust. 

Kehastu mesikäpaks. Vaata ka mardikaru, kadrikaru. 

KAALUD

Novembris oled kangekaelne ja püüad oma tahtmist läbi suruda, mistõttu kannatavad selle all sinu suhted teistega. Kahju ja stressi saad kõigist kõige enam tunda sa ise. Soovitatav on sarveotsi nürimaks viilida, et teised viga ei saaks. Veenus jõuab alates 6. novembrist Kaljukitse märki ja toob sulle kaasa rahaprobleeme, mis saavad kodus tülide allikaks. Õnneks on su suhe aga piisavalt tugev ja saate pingutades sellest üheskoos jagu, eriti, kui olete läbi kaalunud kõik varuvariandid. Kui saad kangekaelsusest võitu ning lõpetad enda muredele keskendumise, võid avastada endas soovi jagada õnne teistelegi. 

Kehastu sarviliseks. Vaata ka mardisokk, kadrisikk. 

SKORPION

Selle aasta novembris võid saada palgatõusu. Veenus jõuab 6. novembril Kaljukitse märki ja soosib kõiki kinnisvaraga seotud tehinguid, aga ka kauplemist ja investeeringuid. Su äriasjad õitsevad ja kõik läheb hästi – võid teenida väga suurt kasumit, kuhu iganes aga oma laada üles sead. Tunned, et elu on imeline ja sa saad ise palju ära teha, et oma majanduslikku seisu parandada. 9. – 24. novembri vahel on vallalistel suur tõenäosus kohata õiget inimest, kui veab, siis sama hea ärivaistuga.  

Kehastu kaupmeheks. Vaata ka pikanäpumees, juudi kaupmees. 

AMBUR

Hea uudis! Jupiter ja Saturn liiguvad taas normaalselt – see toob kasu sinu tegemistele, kuid pead siiski kõvasti pingutama. Su tervis on parem kui eales varem, kuid tuju on muutlik kui märtsikuine ilm. Sa võid tunda suurt masendust ja vajada õlga, millel nutta ning oma kurba elu kurta. Kui oled eriti suures masenduses, võid suruda alla oma uhkuse ning küsida isegi edasielamiseks toitu või riideesemeid. Negatiivsed tunded tuleb lasta endast välja pääseda, kuid püüa sellega novembris piirduda, sest muidu on oht, et sa ei suuda kunagi rollist välja tulla.  

Kehastu santide perepeaks. Vaata ka mardiisa, kadriema. 

KALJUKITS

Ratas pöörleb sel kuul sinu kasuks. Veenus, Merkuur ja Marss saadavad sulle seda, mis aitaks silma paista oma välimuse, oskuste ja teadmistega ning võib tulevikus kasuks tulla nii sulle kui teistele. Sa särad nii seest kui väljast! Sinu kuulsus kasvab iga tunniga ning saad väga häid ja ootamatuid pakkumisi. Üks neist äratab sinus erilist huvi, millest koorub välja suuremat sorti projekt. Oled erakordselt empaatiline ja osavõtlik, kõik sinu poolt öeldu võib kõlada nii prohvetlikult, et ehmatab hiljem sind ennastki. 

Kehastu selgeltnägijaks. Vaata ka mustlasnaine, ennustaja. 

VEEVALAJA

Su elu oligi juba liiga ilus, nüüdsest muutuvad asjad natuke keerulisemaks. Merkuur ja Marss jõuavad Skorpioni märki ja toovad sulle kaasa takistusi, mis põhjustavad suhteprobleeme. Töö juures on suhted töökaaslastega pingelisemad ja tekib tunne, et tahaks mõnele lausa vitsaga nähvata. Õnneks on sul varuplaan, mis aitab muredest vabaneda – saad takistustest üle end uude rolli asetades. See pole lihtne, aga õpid tänu sellele tundma tõelisi sõpru, panustad pigem töövälisele ajale, laulad, tantsid, loed, luuletad, lausud kõigile häid sõnu ning avastad novembri lõpus, et oled kui uuestisündinud ja teisedki on saanud sinu läbi paremateks inimesteks. 

Kehastu arstiks. Vaata ka marditohter, kadritohter. 

KALAD

Kui Merkuuri retrograad külvab paanikat, siis Jupiteri retrograad Kalade märgis on pigem hea ja toob kaasa head õnne. Novembrikuus hakkab Kaladel eriti hästi minema. Hästi läheb ühtlasi nii tööl kui ka kodus. Õnn koputab Kalade uksele, et viia ellu salajasemadki unistused. Seepärast on Kala tähtkujus sündinutel soovitatav vältida väljaskäimist ning istuda pigem kodus või tööl, eriti 9. ja 24. novembri õhtutel. Kui uksele kostab koputus, siis see võibki olla õnn! 

Kehastu santide vastuvõtjaks, neid tuppa laskvaks pererahvaks. Vaata ka, kuidas sante võõrustada. 


Fotod: Andres Treial, Valdek Laur, Laura Liinat
Illustratsioonid: Laura Verte, Freepik