Kuigi mardilaupäevani on veel üksjagu aega, on “Hakkame santima!” meeskond alustanud ettevalmistustöödega.

Kampaania “Hakkame santima!” raames toimuvad koolitused lasteaia ja kooliõpetajatele ning kogukondadele kõigis Eesti maakondades. Traditsiooniliselt toimub ka festivalinädal, mida vürtsitavad oma maskitraditsioone tutvustavad väliskülalised. Eksootiliste külalistega on võimalik tutvuda väiksemas ringis Harjumaa ning Tartumaa kogukondades ning haridusasutustes.

8. novembril toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis eri rahvaste maskitraditsioone tutvustav festivali peakontsert, kus lisaks väliskülalistele astuvad üles folklooriklubi Maatasa ning Eestis tegutsev udmurdi folkloorirühm.

9. novembril kl 17.30 on kõik mardisandid oodatud Tartu Kesklinna parki, et suunduda ühise rongkäiguga Tartu raekoja platsile, kus kl 18 mardilaupäev pidulikult välja kuulutada ning võim üheks ühtuks ning ööks mardisantide kätte usaldada. Pärast martijooksmist on nii mardisandid, kui linnarahvas oodatud tantsuklubisse korporatsioon Rotalia majja, kus saab tantsida 19.-20. sajandi armastatud Eesti külapidude tantse.